PAKOWANIE MIENIA

Jeżeli zamierzasz spakować się we własnym zakresie, dowiedz się kilku szczegółów dotyczących sposobów pakowania i zabezpieczania wrażliwych elementów twojego domowego wyposażenia.

Pakowanie kartonów

Pakując rzeczy należy pamiętać o tym, by nie wkładać zbyt wielu ciężkich przedmiotów do jednego kartonu. Ciężkie rzeczy pakujemy więc do mniejszych pudeł,a te większe zostawiamy na przykład na odzież czy lekkie kołdry i poduszki. Pamiętajmy także, by nie przepakowywać kartonów,ponieważ mogły by uszkodzić się w trakcie przenoszenia.

Kolejną cenną praktyką jest pakowanie do jednego kartonu rzeczy jednej kategorii, np. sprzętu kuchennego i szczegółowe podpisywanie kartonów. Gdy podpiszemy nasze pudła, nie będziemy musieli otwierać ich, by zorientować się co jest w środku. Ponadto pracownicy firmy przeprowadzkowej od razu będą mogli zanieść dany karton w odpowiednie miejsce. Co więcej, wiedząc że w danym kartonie znajduje się szkoło, ekipa przeprowadzkowa na pewno odpowiednio zabezpieczy go w trakcie transportu i zwróci na niego szczególną uwagę.

Po spakowaniu kartonu zaklej górę taśmą klejącą. Nie zapomnij także o dokładnym opisaniu zawartości pudła.

Talerze, szklanki, szkło i porcelana

Przygotuj dużą ilość papieru pakowego lub folii bąbelkowej. Możesz użyć także papieru gazetowego. Układaj naczynia pionowo jedno obok drugiego przekładając je każdorazowo papierem lub folią. Dla zachowania stabilności kruchych rzeczy wewnątrz opakowania, wypełnij wolne przestrzenie pogniecionymi gazetami tak aby nie miały możliwości przemieszczania. Tak zapakowane naczynia napewno dotrą w całości do miejsca przeznaczenia.

Lodówki i zamrażarki

Rozpoczynamy rozmrażanie co najmniej jeden dzień przed przeprowadzką. Urządzenia powinny być osuszone i wywietrzone. Na czas transportu wszelkie elementy wyposażenia wnętrza komory chłodzącej powinny zostać zdemontowane w celu uniknięcia obijania się o powierzchnię ścian. Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej.

Sprzęt audio-video

Przed przewożeniem sprzętu audio-video musimy się upewnić, że zostały wyjęte ze środka płyty i inne nośniki informacji. Staraj się żeby wszystkie kable oraz piloty przewożone były razem ze sprzętem, do którego należą. Doskonale nadają się do tego oryginalne kartony, ale jeśli ich nie posiadamy, do zapakowania możemy użyć folii bąbelkowej owijając sprzęt kilka krotnie w celu odpowiedniej amortyzacji.

Sprzęt komputerowy

Przede wszystkim postaraj się zrobić kopię bezpieczeństwa wszystkich ważnych informacji znajdujących się na twoim dysku. Trochę wysiłku przed przeprowadzką pozwoli uniknąć niemiłego rozczarowania po jej wykonaniu.

Przy zabezpieczaniu monitora najistotniejszym elementem do osłonięcia jest kineskop. W celu dokładnego zabezpieczenia najlepiej posłużyć się folią bąbelkową a potem całość owinąć folią stretch lub taśmą klejącą.

W przypadku drukarki laserowej powinniśmy usunąć pojemnik z tonerem, który może rozsypać się wewnątrz drukarki. W drukarce igłowej powinniśmy pamiętać o ochronie głowicy, którą możemy zabezpieczyć wkładając pod nią kawałek czystego papieru.

Transport roślin

Rośliny domowe wymagają specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Należy ograniczyć do minimum skutki wpływu na rośliny warunków atmosferycznych. Dla utrzymania odpowiednich warunków rośliny powinny być dokładnie owinięte folią strech, która bardzo dobrze izoluje i zabezpiecza przed wpływem temperatury i wilgotności. Dla skrócenia czasu, w którym rośliny poddawane są wpływowi warunków atmosferycznych, powinniśmy starać się by były one wynoszone z pomieszczenia na samym końcu i w pierwszej kolejności wnoszone do nowego lokalu.

Lustra i szyby

Zacznij od naklejenia na powierzchni lustra taśmy w kształcie litery X. Uniemożliwi to rozpadnięcie się lustra w przypadku stłuczenia podczas transportu. Owiń wszystkie krawędzie materiałem izolującym, aby uniemożliwić uszkodzenie się krawędzi, a następnie owiń dokładnie folią bąbelkową lub tekturą.

GermanEnglish